Zapytanie ofertowe z dn. 19.06.2019 - Termomodernizacja (wymiana stolarki)

Program duszpasterski 2018/19

16 września 2018 r.

po Mszy św. o godzinie 12:00 w Sali bł. Michała Sopoćki w Domu Parafialnym spotkanie z rodzicami uczniów kl. III gimnazjum i VIII szkół podstawowych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania

 

23 września 2018 r.

po Mszy św. o godzinie 10:30 w dolnym kościele spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii Świętej (kandydaci spotykają się w Sali bł. Michała Sopoćki w Domu Parafialnym)

 

wtorki i czwartki  października 2018 r., 17.00

modlitwa różańcowa dzieci (tajemnica różańca z katechezą)

 

październik 2018 r., 18.30

nabożeństwo różańcowe

 

5-7 października 2018 r.      

Kurs ewangelizacyjny „Betania” dla animatorów Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”

 

 6 października 2018 r.         

I rocznica zawierzenia się parafii Niepokalanemu Sercu NMP, godz. 18.00 Msza św. i różaniec fatimski.

 

6 października 2018 r.         

Wyjazd młodzieży na wydarzenie ewangelizacyjne z okazji Synodu Biskupów poświęconego młodzieży „Stadion Młodych w Warszawie”. Zapisy u ks. Wojciecha

        

20 października 2018 r.       

Pielgrzymka do Różanegostoku. Udział w „Wieczerniku modlitewnym”

 

21 października 2018 r.       

Niedziela Misyjna

 

29 października 2018 r.       

Bal Wszystkich Świętych, SP 31

 

11 listopada 2018 r., 12.00                                     

Msza św. z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Odsłonięcie tablicy upamiętniającej parafian poległych 23 czerwca 1941 r. w gaszeniu pożaru kościoła.

po Mszy św. o godz. 18.00    wieczór patriotyczny przygotowany przez młodzież naszej parafii

 

 16-24 listopada 2018 r., 18.00

Nowenna przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Prowadzą wspólnoty parafialne

 

 23-25 listopada 2018 r., 7.00; 9.00; 18.00; 19.30

Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, prowadzi ks. dr Robert Grzybowski, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji z Drohiczyna i założyciel pustelni w Poletyłach

 

1 grudnia 2018 r., 17.00                                     

Adwentowa modlitwa Słowem Bożym na niedzielę (Lectio Divina) – Dom Parafialny

 

7, 14, 21 grudnia 2018 r., 18.00                                     

Roraty z udziałem dzieci z lampionami

 

7-9 grudnia 2018 r. – Rekolekcje młodzieży w Supraślu

 

8 grudnia 2018 r.,

Niepokalane Poczęcie NMP

6.00 Roraty

9.00 Eucharystia

12.00 Eucharystia

17.00  Adwentowa modlitwa Słowem Bożym na niedzielę (Lectio Divina), adoracja NS

18.00 Eucharystia

 

15 grudnia 2018 r.

6.00 Roraty

17.00 Adwentowa modlitwa Słowem Bożym na niedzielę (Lectio Divina), adoracja NS

 

22 grudnia 2018 r.

Wigilia współpracowników parafialnych

 

22-23 grudnia 2018 r.,         

Rekolekcje adwentowe. Prowadzi ks. Adam Kozikowski, Dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej

 

23 grudnia 2018 r.

Po Mszy św. o 10.30 i 12.00 misterium bożonarodzeniowe (dolny kościół)

 

26 grudnia 2018 r.

Kolędnicy Ruchu Światło-Życie

 

28 grudnia 2019 r.

Początek odwiedzin duszpasterskich

 

6 stycznia 2019 r.

Po Mszy św. o godz. 10.30 przedstawienie Jasełek

 

20 stycznia 2019 r.

Po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 zapraszamy na kawę i „małe co nieco” do Domu Parafialnego

 

1-3 marca 2019 r.

Rekolekcje młodzieży w Hodyszewie

 

6 marca 2019 r.

7.00, 9.00, 18.00, 19.30                     Środa Popielcowa

 

8-10 marca 2019 r.                           Kurs „Nowe Życie”

 

9 marca 2019 r., 17.00                     Wielkopostna modlitwa niedzielnym Słowem Bożym (Lectio Divina), Adoracja NS – Dom Parafialny

 

16 marca 2019 r., 17.00                   Wielkopostna modlitwa niedzielnym Słowem Bożym (Lectio Divina), Adoracja NS – Dom Parafialny

 

23 marca 2019 r., 17.00                   Wielkopostna modlitwa niedzielnym Słowem Bożym (Lectio Divina), Adoracja NS – Dom Parafialny

 

30 marca 2019 r., 17.00                   Wielkopostna modlitwa niedzielnym Słowem Bożym (Lectio Divina), Adoracja NS – Dom Parafialny

 

7-9 kwietnia 2019 r.

7.00; 9.00; 18.00; 19.30                    Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi o. Tomasz Zamorski, dominikanin

                                                          

 

8-10 kwietnia 2019 r.                       Rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Prowadzi ks. Paweł Rudnicki, salezjanin

 

13 kwietnia 2019 r., 17.00                Wielkopostna modlitwa niedzielnym Słowem Bożym (Lectio Divina), Adoracja NS – Dom Parafialny

 

15 kwietnia 2019 r.                           Droga Krzyżowa ulicami Osiedla

 

17 kwietnia 2019 r.                           Przygotowanie kościoła do świąt Wielkiej Nocy

 

18 kwietnia 2019 r., Wielki Czwartek

9.00                                                    Msza św. Krzyżma w Archikatedrze Białostockiej

18.00                                                  Msza Wieczerzy Pańskiej

do 22.00                                             Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

19 kwietnia 2019 r., Wielki Piątek

9.00-17.30                                          Adoracja Najświętszego Sakramentu

15.00                                                  Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00                                                  Liturgia Męki Pańskiej

do 23.00                                             adoracja Najświętszego Sakramentu, „Noc konfesjonałów

 

20 kwietnia 2019 r., Wielka Sobota

9.00-22.00                                          adoracja Najświętszego Sakramentu

12.00-17.00 (o pełnych godzinach) poświęcenie pokarmów (dolny kościół)

22.00                                                  Wigilia Paschalna, procesja rezurekcyjna

 

21 kwietnia 2019 r., Wielkanoc

6.00, 9.00, 10.30, 12.00                     Msze św.

 

23-24 maja 2019 r., 19.00                 przygotowanie kościoła do I Komunii

 

25 maja 2019 r., 10.00                      Spowiedź przed I Komunią Świętą

 

26 maja 2019 r.,                                Dzień Matki

12.00                                                  I Komunia Święta

 

1 czerwca 2019 r.,                            Dzień Dziecka

 

9-10 czerwca 2019 r.,                       Wizytacja kanoniczna ks. bpa Henryka Ciereszki

12.00                                                  Bierzmowanie

 

13 czerwca 2019 r.                           Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

 

19 czerwca 2019 r.                           Zakończenie roku szkolnego

8.00                                                    Msza św. dziękczynna

 

20 czerwca 2019 r., 10.30                Boże Ciało, procesja eucharystyczna ulicami osiedla

 

23(25) czerwca 2019 r., 12.00          78 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Adolfa Ołdziejewskiego i Towarzyszy

 

Drogi Krzyżowe:

 

8 marca 2019 r.                                Dzień Modlitwy Wynagradzającej i Postu
za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich – Diakonia Życia

 

15 marca 2019 r.                              Ruch Światło-Życie

 

22 marca 2019 r.                              Wspólnota „matki w Modlitwie”

 

29 marca 2019 r.                              Koła Różańcowe

 

5 kwietnia 2019 r.                             Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”

 

12 kwietnia 2019 r.                           Lektorzy

 

Odpowiedzialność za sale parafialne:

Sala bł. Michała Sopoćki                            Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”

Sala św. Faustyny                                        Ruch Światło Życie

Sala św. Antoniego                                      Wspólnota „Matki w Modlitwie”     

 

 

Sprzątanie kościoła i otoczenia:

16 marca – „Matki w Modlitwie” + młodzież

17 kwietnia – „Przyjaciele Oblubieńca” + młodzież

23-24 maja – rodzice dzieci pierwszokomunijnych

22 czerwca – Koła Żywego Różańca

wrzesień 2019 r.

Pielgrzymka do Libanu

 

Spotkania w tygodniu:

poniedziałek, godz. 19.00 – próba scholi Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” (sala bł. Michała Sopoćki)

godz. 20.00 – warsztaty posługującym muzycznie i przygotowującym się do posługi

środa, 18.00 – Msza św. i spotkanie formacyjne Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” (kościół)

czwartek, 18.00 – Msza św. i spotkanie modlitewne Wspólnoty „Matki w modlitwie” (kaplica domu parafialnego, sala bł. Michała Sopoćki, sala św. Faustyny Kowalskiej)

piątek, 18.00 – Msza św. i spotkanie formacyjne młodzieży Ruchu Światło-Życie (sala bł. Michała Sopoćki)

niedziela, godz. 9.15 – próba scholi dziecięcej (sala bł. Michała Sopoćki)

I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie KŻR (kościół i kaplica domu parafialnego)’