Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Spowiedź będzie od godz. 6.45 i 17.00 a także w czasie adoracji.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00. Także tego dnia w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serce Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego o godz. 18.00.

W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 7 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

Zakończyły się prace remontowe duszpasterskiej części Domu Parafialnego. Bogu i ludziom dobrej woli dziękujemy za nową salę do spotkań z aneksem kuchennym, wyremontowaną kancelarię, łazienki i zaplecze gospodarcze. W minionym tygodniu rozpoczęła się zmiana pokrycia Domu Parafialnego. Prace potrwają przez ok. miesiąc. Prosimy o modlitwę. Na fundusz remontowy będzie przeznaczona taca w przyszłą niedzielę.

Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 VII – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.