Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Dzisiaj za odmówienie „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na koncert kwartetu Prima Voce. Usłyszymy utwory Bacha, Moniuszki, Wilkusa, Schuberta, Cacciniego i Morricone.

Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele po Mszy św. o godz. 18.00.

Tegoroczna Pielgrzymka kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 26 maja. Pielgrzymka wyruszy z Katedry białostockiej o godz. 14.00, a zakończy się Mszą św. w Świętej Wodzie o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

Fundacja Spe Salvi zaprasza do udziału w kolejnej edycji warsztatów wokalnych, które odbędą się w dniach 7 – 10 czerwca w Kinie TON przy ul. Rynek Kościuszki 2 w Białymstoku. Warsztaty będą duchowym i wokalnym przygotowaniem do koncertu, który zostanie wykonany w niedzielę, 10.06.2018 roku, o godz. 20.30 przed białostocką Katedrą. Informacje szczegółowe i zapisy na warsztaty na stronie internetowej BoguDzwieki.archibial.pl

Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

Odeszedł do Pana: Edmund Borowski