W tym tygodniu:

W najbliższą środę, 29 czerwca, Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia ofiary złożone na tacę przeznaczone są na tzw. „Świętopietrze” – ofiary składane przez wiernych Kościoła katolickiego na całym świecie, którymi dysponuje Ojciec Święty. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 18.00.

W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo przygotowujące naszą parafię do zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do procesji w oktawie Bożego Ciała. W sposób szczególny dziękujemy Państwu Orłowskim, Kozłowskim, Laskowskim i Olszewskim i sąsiadom za piękne ołtarze a także przystrojone domy i posesje.

XXI Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 1 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

Białostocka Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2017 roku. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą od 24 do 29.07, w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2.

W dniach 16-25 sierpnia 2017 roku organizowana jest XXV Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 17.07-4.08 w Parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 19.00. Wymagany jest paszport. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl

W ubiegłą niedzielę ofiarą 172,03 zł. wsparliśmy KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

Niech rozpoczynający się tydzień pracy a dla wielu wakacji i urlopów obfituje w Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże!

Sakrament Małżeństwa przyjęli:

Paula Łuczak i Krzysztof Nawrocki

Anna Babul i Paweł Poczydłowski – Szczęść Boże młodym parom!

Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:

Natalia Zieniuk, panna, par. tutejsza i Adam Zwolan, kawaler, par. św. Anny w Białymstoku

Diana Wykrota, panna, par. św. Faustyny w Białymstoku i Adam Nawrocki, kawaler, par. tutejsza.

Anna Nowicka, panna par. NSJ w Białymstoku i Damian Babulewicz, kawaler, par. tutejsza.

I n t e n c j e  m s z a l n e

26.06. – Poniedziałek

7:00   1) + Szczepan Żukowski (26 gr.)

2) + Edward

18:00            1) + Waldemar r. Wójcik, Strzemińskich, Władysław, Helena, Jan(sem.)

2) + Czesław Karny

3) + Katarzyna Gawina (26 gr.)

4) W intencji Aleksandry z okazji 2 r. urodzin oraz za Zofię o błogosławieństwo Boże, opiekę MB i potrzebne łaski

27.06. – Wtorek

7:00   1) + Szczepan Żukowski (27 gr.)

2) + Zygmunt Danowski

18:00            1) + Władysława i Michał Drozdowscy

2) + Katarzyna Gawina (27 gr.)

3) + Bernard Pełkowski – 13 r.

4) + Marianna, Antoni Popowscy, Tomasz Popowski, Anna Suhak (sem.)

5) + Henryk Galas (30 dz.) (sem.)

28.06. – Środa

Wspomnienie św. Ireneusza, Bp M

7:00   1) + Mieczysław Orłowski

2) + Szczepan Żukowski (28 gr.)

18:00 1) W intencji dziękczynnej z okazji 60 r. urodzin Bożeny Więckowskiej z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata(sem.)

2) + Wojciech

3) + Katarzyna Gawina (28 gr.)

4) + Antonina (25 r.), Bolesław, Teodora, Wacław, zm. z r. Wojtach, Skutnik

29.06. – Czwartek

Uroczystość Śś. App Piotra i Pawła

7:00 – W intencji Artura o błogosławieństwo Boże i opiekę MB z okazji kolejnej  rocznicy urodzin

9:00 + Szczepan Żukowski (29 gr.)

18:00            1) W intencji Bronisława i Janiny o Boże łaski

2) + Katarzyna Gawina (29 gr.)

3) + Jan Krutul

30.06. – Piątek

7:00   1) – W intencji dziękczynno-błagalnej z okazji 5 r. ślubu Zofii i Andrzeja Adamowiczów z prośbą o błogosławieństwo Boże dla nich i ich dzieci: Patryka i Kamila

2) – W intencji Stanisława Popławskiego z okazji 85 r. urodzin z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże

3) + Janina, Antoni, Tadeusz Tymińscy

18:00            1) + Katarzyna Gawina (30 gr.)

2) + Szczepan Żukowski (30 gr.)

1.07. – Sobota

7:00   1) + Zbigniew Olesiewicz (1 gr.)

2) + Franciszka Sokołowska (1 gr.)

2.07. – Niedziela

18:00            1) + Tadeusz Karwowski (1 gr.)

2) + Genowefa Kozłowska – 1 r.

3) + Mieczysław, zm. z r. Granadzkich i Halickich

7:30 + Zbigniew Olesiewicz (2 gr.)

9:00 + Karol (23 r.), Czesława, zm. z r. Ondrychów i Iwaszczuków

10:30            1) W intencji Dominiki i Pawła z okazji 10 r. ślubu z prośbą o błogosławieństwo Boże

2) O Boże błogosławieństwo Patrykowi (sem.)

12:00            1) + Ryszard, Krystyna, Marianna, Kazimierz z r. Idźkowskich

2) + Tadeusz Karwowski (2 gr.)

18:00            1) + Jan i Leokadia Litwińczuk

2) + Franciszka Sokołowska (2 gr.)

„Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą” (Mt 16,18).