W maju zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będą one sprawowane w naszym kościele po Mszy św. wieczornej.

W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. W naszym kościele porządek nabożeństw niedzielny.

Tego dnia, w związku z Tygodniem Biblijnym, o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo biblijne z udziałem aktorów.

pierwszy czwartek miesiąca, podczas tzw. „Godziny Świętej” o godz. 17.00 modlić się będziemy o powołania do służby Bożej i o świętość kapłanów.

pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa. Rozpocznie ono adorację wynagrodzenia Jezusowi za grzechy, która potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie wewnętrzne. Niech będzie to czas naszej osobistej modlitwy i skupienia.

W pierwszą sobotę miesiąca, odpowiadając na wezwanie Maryi w czasie objawień w Fatimie, których 100 rocznicę obchodzić będziemy w tym roku, o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo przygotowujące naszą parafię do zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.

Od 19 do 21 maja odbędzie się w naszej parafii kurs ewangelizacyjny Eureka na który zapraszamy młodzież licealną i gimnazjalną, która chce pogłębić przyjaźń z Panem Bogiem. Bliższe informacje w zakrystii.

Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę śladami Jezusa do Ziemi Świętej. Planujemy ją od 6 do 13 września 2017 r. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

W niedzielę 7 maja, po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Potrwa on do 11 czerwca włącznie. Zapisy podczas pierwszego spotkania.

6 maja wyruszy pielgrzymka mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku (Dojlidy) zaprasza 3–4 czerwca 2017r. na pielgrzymkę Chełm – Zamość i okolice. Zapisy telefonicznie 513 634 279 bądź w biurze parafialnym.

Zakończył się audyt naszej świątyni. Wymaga ona specjalistycznych prac: ocieplenia dachu, murów i fundamentów, wymiany zewnętrznej stolarki, odgrzybienia dolnego kościoła i osuszenia górnego, wentylacji i ogrzewania. Złożyliśmy wniosek do NFOŚ z nadzieją na 85 % dofinansowanie inwestycji. W przypadku odmowy będziemy poszukiwali rozwiązań możliwych do udźwignięcia przez naszą wspólnotę. Przy tej okazji z całego serca dziękuję naszym parafianom, którzy zaangażowali się w to dzieło. Na ten cel, w przyszłą niedzielę będą przeznaczone ofiary na tacę.

Na świąteczne dni życzymy owocnego odpoczynku.

I n t e n c j e  m s z a l n e

Poniedziałek – 1.05.2017 r.

Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika

7:00 – 1) + Henryk, Kazimierz i Maria Szumscy oraz zm. r. Choroszuchów

2) + Kazimiera Gil ( 1 gr.)

3) + Mieczysław Orłowski (30 gr.)

18:00 – 1) + Eugeniusz Andrzejak ( 1 gr.)

2) + Janina Kryńska

3) + Marian Radziwon

Wtorek – 2.05.2017 r.

7:00 – 1) + Kazimiera Gil ( 2 gr.)

2) + Eugeniusz Andrzejak ( 2 gr.)

18:00 – 1) 18 ur. Aleksandry

2) + Maria, Mieczysław, Tadeusz Kluk

3) + Stefan, Apolonia, Franciszek, Mieczysław, Marysia, Stanisław

4) W int. Pauliny o pomyślne zdanie egz. maturalnych ( sem. )

Środa –3.05.2017 r.

Uroczystość NMP Królowej Polski

7:30 – W int. Mariusza i Krystyny z okazji 9 r. ślubu z prośbą o bł. Boże i potrzebne łaski dla nich i całej rodziny

9:00 – + Jadwiga, Mieczysław, Aleksandra, Mirosław z r. Sokołowskich

10:30 – + Julian Jarosławski, zm. z r. Jarosławskich i Hryniewickich

12:00 – 1) + Kazimiera Gil ( 3 gr.)

2) + Eugeniusz Andrzejak ( 3 gr.)

18:00 – + Stanisław, Aleksandra, Tadeusz, Jacek

Czwartek – 4.05.2017 r.

7:00 – 1) + Kazimiera Gil

2) + Kazimiera Gil ( 4 gr.)

18:00 – 1) + Eugeniusz Andrzejak ( 4 gr.)

2) + Michał, Leokadia, Wojciech, Anna, Aleksander, r. Dzienisów i Gogolów

3) + Sergiusz Golczuk ( 1 r.), + Zofia i Aleksander, + Janina i Władysław Falkowscy

Piątek – 5.05.2017 r.

7:00 – 1) + Eugeniusz Andrzejak ( 5 gr.)

2) + Zdzisław Stypka

18:00 – 1) + Feliks

2) + Kazimiera Gil ( 5 gr.)

3) + Marian Radziwon

Sobota – 6.05.2017 r.

7:00 – 1) + Kazimierz Konstantynowicz

2) + Kazimiera Gil ( 6 gr.)

Niedziela – 7.05.2017 r.

18:00 – 1) + Eugeniusz Andrzejak ( 6 gr.)

2) + Mieczysław Orłowski

3) + Robert Kurnicki

7:30 – + Kazimiera Gil ( 7 gr.)

9:00 – + Stanisława, Bronisław, Mieczysław, Stanisław, zm. z r. Drozdowskich; Marianna i Irena

10:30 – + Michalina, Łukasz, Marianna, Józef

12:00 – 1) + Józef i Felicja Radziwon

2) + Eugeniusz Andrzejak ( 7 gr.)

18:00 – Danuta i Stanisław Zdanuczyk, 45 r. ślubu

W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana:

+ Leonarda Wasiluk

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości. Amen

(Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi)