Z Bożym błogosławieństwem i nadzieją wkraczamy w Nowy 2017 Rok. Niech obfituje on w dobro wyświadczane i doświadczane a nadto wszystko przybliży nas do Boga.

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. W naszym kościele porządek nabożeństw niedzielny. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy dla oznaczenia naszych domów C+M+B („Christus Mansionem Benedicat„- „Niech Chrystus błogosławi ten dom”). W ten sposób składamy publiczne wyznanie naszej wiary w Trójjedynego Boga, który objawił się w Jezusie Chrystusie – Bogu-Człowieku. Tego dnia ofiary na tacę przeznaczone są na misje.

O godz. z Pałacu Branickich wyruszy pochód Trzech Króli – serdecznie zapraszamy do zamanifestowania swojej wiary.

W tym tygodniu:

W pierwszy czwartek miesiąca, podczas tzw. „Godziny Świętej” o godz. 17.00 modlić się będziemy o powołania do służby Bożej  i o świętość kapłanów;

w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św.  o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa. Rozpocznie ono adorację wynagrodzenia Jezusowi za grzechy, która potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie wewnętrzne. Niech będzie to czas naszej osobistej modlitwy i skupienia.

Spowiedź tego dnia będzie od godz. 6.45, 17.30 i podczas wieczornej adoracji;

w pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi a po nim w domu parafialnym spotkanie formacyjne lektorów i tych, którzy chcą podjąć tę służbę.

w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca. Tego dnia taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.

Przy wyjściu można się zaopatrzyć w archidiecezjalne czasopismo „Drogi Miłosierdzia”.

Przy ul. Łosia zgubiono klucze. Znalazcę prosimy o przyniesienie ich do zakrystii.

W minionym tygodniu ofiarą 2695,04 zł. (z Pasterki) wsparliśmy Fundusz Obrony Życia; ofiarą 3651,57 zł. (z 26.12.2016 r.) KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej.

Z świec „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” na fundusz pomocy ubogim zostało w kasie parafialnej 1732 zł., zaś za opłatki 4972 zł.

W tym tygodniu podczas „Kolędy” ofiarowaliście na potrzeby naszego kościoła 12300 zł.

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców ulic:

Poniedziałek (od 16.00) – ul. Sokola i  ul. Wilcza

Wtorek (od 16.00) – ul. Gdańska, ul. Śląska, ul. Saska, ul. Gliwicka

Środa (od 16.00) – ul. Niedźwiedzia (od Centrum Medycznego Dojlidy do ul. Żurawiej), ul. Szpacza

Czwartek (od 16.00) – ul. Niedźwiedzia (od ul. Żurawiej do ul. Ciołkowskiego); ul. Żubrów (od ul. Niedźwiedziej do ul. Wilczej)

Sobota (od 12.00) – ul. Dojlidzka, ul. Folwarczna.

Szczęść Boże wszystkim naszym Parafianom i Gościom. Naszym studentom i uczniom, którzy rozpoczną ostatni etap I semestru życzymy pomyślnych wiatrów Ducha Świętego a nauczycielom – anielskiej cierpliwości

I n t e n c j e  m s z a l n e

Niedziela, 1 stycznia 2017 r.

Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki,

Dzień Modlitwy o Pokój

18:00 1) MP

2) + zm. z r. Piotrowskich, Wrońskich, Fedyk, Piątek

7:30 + Józef, Marianna, z r. Piotrowskich i Kalinowskich

9:00 + Bronisław, Stanisława, Mieczysław, Stanisław, z r: Drozdowskich, Marianna i Irena

10:30  + Bogdan Naumowicz

12:00 + Anna, Regina i Lucjan, Elżbieta, Antoni, Maria

18:00 + Wacława i Bronisław Kowal, Natalia i Władysław Jaworscy

Poniedziałek, 2 stycznia 2017 r.

Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego

i św. Grzegorza z Nazjanzu

7:00   1)+ Honorata Rudź

2) W int. Małgorzaty i Jarosława i ich rodzin, o bł. Boże i opiekę

3) + Janina, Teofil, Jadwiga, Janusz, Wanda

18:00 + Alfons Onoszko

Wtorek, 3 stycznia 2017 r.

7:00   1) + Edward Trochim

2) + Bolesława Kwarciana

3) O pomyślność na maturze

18:00 + Lucyna, Aleksandra, Władysław

Środa, 4 stycznia 2017 r.

7:00    1) + Antoni, Tekla Kucharscy, Janina, Franciszek Drzewiński

2) O pomyślną operację Anny

3) + Bronisław, Felicja, zm. rodzice: Michał  i Maria

18:00 + Halina Jurkowska (od kolegów myśliwych)

Czwartek,  5 stycznia 2017 r.

7:00   1) + Marian Wierciński

2) + Zbigniew i Jerzy

3) O uratowanie małżeństwa i zgodę w rodzinie

18:00 + Ignacy (4r), Janina, Antoni i ich rodzice

Piątek, 6 stycznia 2017 r.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

7:30 + Zofia, Bronisław, Jan, Krzysztof, Kazimierz, Anna

9:00 + Michalina, Józef, Henryk, zm. z r. Lulewicz, Prusiel, Jabłońskich

10:30 + Anna, Helena, Franciszek, Marta, Franciszek zm. z r. Kaczan i Tymko

12:00 + Emilia Mosiej (1r.)

18:00 + Halina Jurkowska (od kolegów myśliwych)

Sobota, 7 stycznia 2017 r.

7:00   1) + Helena Oksztol

2) + Bolesława Kwarciana