Ogłoszenia parafialne :

1.      W ostatnim tygodniu Adwentu zapraszamy do przeżycia rorat: dzieci w piątek o godz. 18.00, dorosłych w wigilijną sobotę o godz. 7.00. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

Opłatki są do nabycia w zakrystii i kancelarii, świece Caritas przy wyjściu z kościoła.

2.      Dziękujemy Panu Bogu za czas adwentowego skupienia, spotkanie ze Słowem Bożym podczas Lectio divina, łaskę Sakramentu Pokuty i Eucharystii a także rekolekcje.

3.      W poniedziałek – 19 grudnia, po Mszy św. wieczornej zapraszamy do dekorowania kościoła.

4.      Świątecznym darem do puszek pragniemy wspomóc naszego parafianina, prowadzącego misję na Kubie, ks. Adama Wińskiego. Gościliśmy go podczas wakacji z misjonarskim świadectwem. Prosił nas wówczas o pomoc. Jego listy możemy czytać na naszej internetowej stronie w zakładce „Aktualności – Misja ks. Adama na Kubie”.

5.      Nie zapomnijmy o religijnym charakterze wigilijnego wieczoru. Niech spotkanie przy stole rozpocznie czytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu (II rozdział Ewangelii wg. św. Łukasza), wspólna modlitwa przed posiłkiem, kolęda, wspomnijmy też tych, których nie ma pośród nas.

W wigilijną noc, o 23.30, w oczekiwaniu na Pasterkę śpiewać będziemy kolędy. W pierwszy dzień świąt msze św. będą jeszcze o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 (nie ma Mszy o godz. 7.30).

Osoby samotne, ubogie, rodziny wielodzietne są zaproszone na wigilię, 24 grudnia o godz. 14.00 w Szkołach Katolickich przy ul. Kościelnej 3.

6.     W drugi dzień Świąt porządek nabożeństw niedzielny.

7.      Od 28 grudnia pragniemy odwiedzić Was kochani w domach z modlitwą i błogosławieństwem podczas tzw. „Kolędy”. Naszych nowych Parafian prosimy o założenie kart parafialnych w kancelarii.

Niech odwiedziny duszpasterskie będą okazją do bliższego poznania się, wsłuchania się w siebie dla dobra naszej wspólnoty. Prosimy wszystkich o modlitwę, by był to wszystkim czas Bożej łaski. Porządek „Kolędy” znajdziecie na naszej stronie internetowej. Bieżący porządek podawać będziemy w kolejne niedziele.

Przy tej okazji chcemy zaproponować, wydaje się, że konieczną w naszej wspólnocie inwestycję: mechaniczną wentylację i ogrzewanie z odzyskiem ciepła naszego kościoła. Nietrudno zauważyć w zimowe dni na posadzce i ścianach wilgoć, w dolnych pomieszczeniach także pleśń, a także poczuć chłód. Będzie to z czasem powodowało grzyb i niszczenie. Na ten cel przeznaczone będą kolędowe ofiary na kościół.

8.      Niech ten ostatni tydzień Adwentu przybliży nas do Pana, tak by Jego bliskie urodziny były świętowaniem Boga w nas. Szczęść Boże wszystkim naszym Parafianom tu i wszędzie indziej a także gościom.

2016-XII-17 Sobota

Msza z niedzieli

1) Zm. z r. Rabiczko (17gr.)

2) + Alfreda Borowska

19:3o

Zm. z r. Chotkowskich, Leśniaków, Frołowiczów i Stanisław Manowski

2016-XII-18 IV Niedziela Adwentu

7.3o

Zm. z  r. Rabiczko (18 gr.)

9:oo

+ Marian Wierciński

10.3o

1)+ Józefa, Julian Żywolewscy

2) Halina Zofia Soczko

12:oo

1)+ Halina, Edmund Chojnowscy (25r.)

2) MP

+Zygmunt Modzelewski (15r.)

2016-XII- 19 Poniedziałek

1) + zm. z r. Janowicz: Antonia, Tadeusz, Mieczysław, Janina

2)Za dzieci, wnuki i prawnuki

18:oo

1) Zm. z r. Rabiczko (19 gr.)

2016- XII – 20 Wtorek

7:oo

1) Zm. z r. Rabiczko (20 gr.)

2) + Aniela, Feliks Tarasiewicz

1) + Henryk Sak

2) + Stanisław Pawłowski (11r)

2016- XII – 21 Środa

7:oo

1)+Zm z r. Rabiczko (21 gr.)

2) Z ok. 19 urodzin Pawła

18:oo 1) + Anna, Marek, Mikołaj, Maria

2016-XII – 22 Czwartek

1) + Wacław Rutkowski

18: oo

1) Zm. z r. Rabiczko (22 gr.)

2) + Czesław Łojewski, Leon, Bronisława

2016-XII- 23 Piątek

7:oo

1) Zm. z r. Rabiczko (23 gr.)

2) Msza dziękczynna za ocalenie z wypadku Filipa, Iwony, Kuby i Bartka

1) +Józef Oksztol, zm. z r. Oksztol

2) + Bronisław, Stanisława, zm. z r. Żukowskich, Wojdałowiczów

2016-XII -24 Sobota

1) W int. Ewy z ok. imienin z prośbą o bł. Boże i potrzebne łaski

2) Zm. z r. Rabiczko (24 gr.)

3) + Józef Leonik i o szczęśliwe rozwiązanie Magdzie

Zapowiedzi przedślubne:

Przemysław Godebski, kawaler, parafii tutejszej i Katarzyna Tomaszuk, parafii Ducha Św. w Białymstoku

Odeszła do Pana:  ś.p. Bolesława Kwarciana