Ogłoszenia parafialne :

1.      Rozpoczęliśmy Adwent – czas przygotowania się na Boże Narodzenie; dziękczynienia Bogu, że stał się Człowiekiem i odnowienia czuwania przed powtórnym Jego przyjściem na końcu czasu.

Zapraszamy w adwentowy czas na roraty – Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie: dzieci                   (z lampionami) w adwentowe piątki na godz. 18.00, dorosłych w adwentowe soboty na godz. 7.00 i 18.00.

W soboty adwentu o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą niedzielnym Słowem Bożym, tzw. Lectio Divina, pomoże nam ono zrozumieć Słowo i przyjąć je do swojego życia jako żywego Boga – wciąż uzdrawiającego i przemieniającego właśnie swoim Słowem. Zachęcamy, by przynosić ze sobą Biblie.

Rekolekcje adwentowe w naszym kościele odbędą się w dniach 17-18 grudnia (sobota, niedziela). Poprowadzi je ks. Andrzej Brzozowski – proboszcz z Grabówki.

Opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii i kancelarii. Ofiary złożone na ten cel będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można się zaopatrzyć przy wejściu do kościoła.

2.      Ofiarą w wysokości 925,2 zł, 1euro i 20 koron wsparliśmy Kościół prześladowany.

3.     W środę święto św. Andrzeja Apostoła – patrona naszego ks. Andrzeja i pana Zakrystiana. Pamiętajmy o Solenizantach w naszej modlitwie. W ich intencji będzie odprawiona Msza św. o godz. 18.00.

4.      W pierwszy czwartek miesiąca, podczas tzw. „Godziny Świętej” o godz. 17.00 modlić się będziemy o powołania do służby Bożej i o świętość kapłanów.

5.      W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa. Rozpocznie ono adorację wynagrodzenia Jezusowi za grzechy, która potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie wewnętrzne. Niech będzie to czas naszej osobistej modlitwy i skupienia. Spowiedź tego dnia będzie od godz. 6.45, 17.30 i podczas wieczornej adoracji.

6.     W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

7.      W sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksaweregopatrona ks. Proboszcza Seniora. Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00 – zapraszamy do modlitwy.

8.     W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – miesięczne spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca.

9.      W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

10.  Od jutra Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w dolnym kościele.

11.  Policja zwraca się z prośbą, by w przypadku zauważenia osób narażonych na wyziębienie organizmu – bezdomnych, niezaradnych życiowo, nadużywających alkoholu – bezzwłocznie zadzwonić pod nr telefonu 997 lub 112 ratując w ten sposób ludzkie życie.

12.  Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy, by Adwent był czasem wewnętrznego wyciszenia, radosnego spotkania z Chrystusem pragnącym nieustannie rodzić się w nas.

2016-XI-26 Sobota

18:oo

Msza z niedzieli

1) + Helena Oksztol

2) + Zdzisław Smorczewski

2016-XI-27 I Niedziela Adwentu

7.3o W intencji Aleksandra

9.oo

1. MP

2. W int. Agnieszki i Dariusza z ok. 19 r. ślubu – o zdr. dla całej rodziny

10.3o

+ Piotr i Krystyna Chwatko

12:oo

+ Kamila, Antoni, Wacław, Lucjan z r. Magnuszewskich

18:oo

1)+ Krystyna, Tadeusz Świerżewscy

2) W 5 r. chrztu Zosi o łaski jej i rodzicom

3) W int. Barbary w dniu urodzin (Sem)

2016-XI-28 Poniedziałek

7:oo 1) + Grażyna Średnicka (2r.)

2) + Janina Janowicz (10r.)

18:oo  1)+ Waleria i Stanisław, zm. z r. Zdrojkowskich

2) + Marian Wierciński

2016- XI – 29 Wtorek
7:oo 1) + Leontyna, Stanisław, zm. z r. Dmochowskich

2) + Sławomir Lulewicz

18:oo 1) + Małgorzata Kozłowska (1r.)

2) W int. Andrzeja z ok. imienin z prośbą o bł.Boże.

2016- XI – 30 Środa

Święto św. Andrzeja Apostoła

7:oo + Bolesław, Antonina, Teodora, Wacław zm. z r. Wojtach

18:oo 1) W int. ks. Andrzeja Dębskiego

2) W int. p. Andrzeja Suszyńskiego

3) + Marianna, Kazimierz z r. Idźkowskich, Zimnochów,  Niewińskich

2016-XII – 1 Czwartek

7:oo 1) zm. z r. Rabiczko (gr. 1)

2) + Stanisław, Edward, Anna i Wiktor Bazyluk

18: oo 1) Aleksander z ok. 1 r. urodzin – Sem

2) Dziękczynna w int. Gabrieli Rozmysłowskiej

3) + Zdzisław Smorczewski

2016-XII- 2 Piątek

7:oo 1) zm. z r. Rabiczko (gr. 2)

2) W int. Macieja z ok. 18 r. urodzin z prośbą o bł. Boże i wszelkie łaski na dalsze lata życia.

18:oo 1) + Winicjusz Borowski

2) Dziękczynna za otrzymane łaski

2016-XII – 3 Sobota – Wspomnienie

św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

7:oo 1) + Teresa Maria Laszuk

2) O pomyślność na maturze

A zatem każdy z nas może zadać sobie pytanie, zwłaszcza w tym okresie, który przygotowuje nas do Bożego Narodzenia: a ja na co czekam? Na co, w tym okresie swego życia, czeka moje serce?

Benedykt XVI