Ogłoszenia parafialne :
1.     Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, trwanie na adoracji Najświętszego Sakramentu i wszystkie przejawy troski o naszą wspólnotę – niech Pan błogosławi tym wszystkim, którzy w duchu Jego miłości spieszą nam z pomocą.

2.     W minionym tygodniu ofiarą wysokości 5408,37 zł. wsparliśmy nasze Seminarium Duchowne.

3.     We wtorek wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyków kościelnych. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za naszego pana Organistę oraz schole: dziecięcą i Przyjaciół Oblubieńca.

4.     W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania się na Boże Narodzenie; dziękczynienia Bogu, że stał się Człowiekiem i odnowienia czuwania przed powtórnym Jego przyjściem na końcu czasu.

Zapraszamy w adwentowy czas na roraty – Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie: dzieci (z lampionami) w adwentowe piątki na godz. 18.00, dorosłych w adwentowe soboty na godz. 7.00 i 18.00.

W soboty adwentu o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą niedzielnym Słowem Bożym, tzw. Lectio Divina, pomoże nam ono zrozumieć Słowo i przyjąć je do swojego życia jako żywego Boga – wciąż uzdrawiającego i przemieniającego właśnie swoim Słowem. Zachęcamy, by przynosić ze sobą Biblie.

Opłatki wigilijne i świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” od przyszłej niedzieli będą do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.

5.     26 listopada (sobota) po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy lektorów naszej parafii i tych, którzy chcą taką posługę pełnić na formacyjne spotkanie w Domu Parafialnym.

6.     Przy wejściu do kościoła można złożyć ofiary na Kościół prześladowany. W tym roku przeznaczone są one prześladowanym chrześcijanom w Iraku.

7.       Dziękujemy Panu Bogu za czas Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa i za łaskę przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana naszego życia; za posługę Słowa ks. Piotrowi Sosnowskiemu. Niech to wydarzenie wyda w naszym życiu piękne owoce. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy radosnego świętowania i błogosławionego tygodnia

2016-XI-20 Niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla
7.3o W int. Eryka z ok. 18 r. urodzin – o wszelkie dary
9.oo + Józef Wierzbicki, Władysława, zm. z r. Wierzbickich
10.3o Dziękczynna z ok 40 r. ślubu Jadwigi i Henryka Perkowskich z prośbą o bł. Boże i zdrowie dla jubilatów, dzieci i wnuków
12:oo 1.     MP

2.     35 r. ślubu Mieczysława i Barbary

18:oo + Aleksandra, Stanisław z r. Smacznych oraz Tadeusz

2016-XI-19 Sobota
18:oo 1) + Zofia, Józef Jarzębscy, Kacper Szorc

2) + Tadeusz

19:3o + Zbigniew Sobuś (1r), Irena, Leokadia, Antoni Sobuś
2016-XI-21 Poniedziałek – Wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
7:oo 1) Dziękczynno Błagalna

2) O zdrowie Leszka i Danuty

18:oo  1)+ Antoni Krasowski (13 r.)

2) Za Annę i Piotra o zgodę i bł. w rodzinie

2016- XI – 22 Wtorek – Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
7:oo 1) + Ryszard, Mariola z r. Tercjaków, Aleksander, Maria, Mieczysław, Stefania z r. Cylwik

2) Za dusze czyścowe

18:oo 1) + Henryk, Zofia, Piotr Bojaryn

2) O nawrócenie w rodzinie

2016- XI – 23 Środa
7:oo 1) + Jerzy, Andrzej, Alojzy, Magdalena Kulik, Edward, Paulina Zabielscy

2) Dziękczynna od Zofii i Justyny

18:oo 1) + Marian Wierciński

2) + Marta

2016-XI-24 Czwartek – Wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy, męczenników.
7:oo 1) Marianna Wojtach

2) + Zdzisław Stypka

18: oo 1) +Marian Wierciński

2) + Zdzisława, Jarosław Maliszewski

2016-XI- 25 Piątek
7:oo 1)+ Marian Wierciński

2) + W int. Bożeny i Mariusza

18:oo 1) + Jarosław, Leszek, Helena, Adolf Żakowicz

2) + Jerzy Majewski

2016-XI-26 Sobota
7:oo 1) + Teresa Maria Laszuk

2) + Marian Wierciński

Jesteś jednakże straszliwie niepodobny do tego, którym jesteś
Natrudziłeś się w każdym z nich.
Zmęczyłeś się śmiertelnie.
Wyniszczyli Cię –
To się nazywa miłosierdzie.
Przy tym pozostałeś piękny.
Najpiękniejszy z synów ludzkich.
Takie piękno nie powtórzyło się już nigdy później –
O, jakież trudne piękno, jak trudne.
Takie piękno nazywa się Miłosierdzie.

Karol Wojtyła, Modlitwa br. Alberta przed Obrazem Chrystusa Króla Ecce Homo