OGŁOSZENIA PARAFIALNE :
1. Dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości wobec naszej wspólnoty parafialnej. Doświadczamy ich między innymi przy pracach remontowych w domu parafialnym. Jak Bóg pozwoli zakończą się one w tym tygodniu. Na ten cel, w najbliższą niedzielę, będą przeznaczone ofiary na tacę.
2. W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Matka Boża, w zatwierdzonych przez Kościół objawieniach wzywa: „Odmawiajcie różaniec”. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane codziennie, po Mszy św. o godz. 18.00. W czwartki na 17.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej dzieci i młodzież szkolną. Modlitwą różańcową uczcimy w najbliższą, pierwszą sobotę miesiąca Niepokalane Serce Maryi.
3. W październiku rozpoczną się w naszej parafii: Seminarium Odnowy Wiary – dla dorosłych (w środy o godz. 19.00) i Kurs Alfa (w piątki o 18.00) – dla młodzieży, począwszy od gimnazjum. To szczególny czas odnowy i pogłębienia wiary a także powrotu do Chrystusa tych, którzy z różnych względów od Niego odeszli. Stańmy się apostołami tych wydarzeń, poprzez zaproszenie tych, którzy tego czasu szczególnie potrzebują a także i sami skorzystajmy. Wiara umacnia się, gdy jest przekazywana i pogłębiana.
4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30, w dolnym kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. W przyszłym roku uroczystość ta odbędzie się 28 maja o godz. 12.00.
5. 2 października 2016 r., po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami gimnazjalistów z klas I-III przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania.
6. Poszukiwani są wolontariusze do akcji „Szlachetna paczka”. Bliższe informacje w zakrystii.
7. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.
8. Niech rozpoczynający się tydzień obfituje w Boże błogosławieństwo w szkole, w pracy i w domu. Naszym Parafianom i Gościom życzymy miłej niedzieli.

2016-IX-25 NIEDZIELA
MSZA NIEDZIELNA W SOBOTĘ 1. + STEFANIA, JERZY, EDMUND
2. + MIKOŁAJ GIERASIMIUK (1R)
3. + JAN WOJT (1R) , W INT. WIESŁAWA O BŁ. BOŻE
7.30 +ZOFIA CHOMIUK (GR.25)
9.00 +KAZIMIERA, MICHAŁ, ROMUALD, REGINA, ZBIGNIEW JARMOC
10.30 W INTENCJI DZIĘKCZYNNEJ ANNY I JANA Z OKAZJI 30 ROCZNICY ZAWARCIA SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA, Z PROŚBĄ O BŁ. BOŻE
12:OO – W INTENCJI AGNIESZKI I BARTŁOMIEJA ORAZ ICH DZIECI Z OKAZJI ROCZNICY ŚLUBU.
– W INTENCJI ANNY I RYSZARDA Z OKAZJI 25 R. ŚLUBU, Z PROŚBĄ O BŁ. BOŻE.

18.00 + EWA, MARIA Z DOMU BABIATYŃSKICH I ZM. Z RODZIN

2016-IX-26 PONIEDZIAŁEK
7:OO + ZOFIA CHOMIUK (GR. 26)
18.00 1. O ZDROWIE ANNY
2. + CZESŁAW WAWRO (3R)
3. + KRZYSZTOF MŚCIWUJEWSKI (GR. 1)

2016-IX-27 WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. WINCENTEGO A PAULO PREZBITERA
7:OO + ZOFIA CHOMIUK (GR. 27)
+ BERNARD STRZYŻAK
18:OO 1. W INTENCJI TOMASZA I AGNIESZKI Z OK. 20 ROCZ. ŚLUBU
2. + KRZYSZTOF MŚCIWUJEWSKI
( GR. 2)

2016-IX-28 ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. WACŁAWA
7:OO 1. + KRZYSZTOF MŚCIWUJEWSKI (3GR.)
2. + CZESŁAW MOROZ
18:OO 1. + ROZALIA I MICHAŁ GORBACZ, ALINA ŻAKIEWICZ
2. + ZOFIA CHOMIUK ( GR. 28)

2016-IX-29 CZWARTEK – ŚWIĘTO ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA
7:OO + ZOFIA CHOMIUK (GR. 29)
+ IRENA I APOLINARY PRZYBYSZ, JADWIGA I TADEUSZ SIDZ
18:OO 1. + WOJCIECH OKSZTOL
2. + KRZYSZTOF MŚCIWUJEWSKI
(GR. 4)

2016-IX-30 PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA
7:OO + ZOFIA CHOMIUK (GR. 30)
+ KRZYSZTOF MŚCIWUJEWSKI (GR. 5)
18:OO 1. + BERNARD STRZYŻAK
2. + ALINA ŻAKIEWICZ

2016-X-1 SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA
7:OO + KRZYSZTOF MŚCIWUJEWSKI (GR. 6)
+ JÓZEF OBUCHOWSKI (GR. 1)
18:OO
MSZA NIEDZIELNA
1. W INT. ELIZY I BOGDANA Z OK. 15 R. ŚLUBU
2. + HELENA ŁUKASZEWICZ I ANTONI

CHRZEST PRZYJĘLI: JAKUB ROGOWSKI I OLIVIER PIETKUN
ODESZLI DO PANA: ZDZISŁAW SMORCZEWSKI
ZAPOWIEDZI: MARCIN PAWLUCZUK I SYLWIA HAPONIUK

Żyć miłością to dawać się bez miar,
Nie chcieć i nie żądać jakiejkolwiek zapłaty.
Daję więc i nie liczę, przekonana,
Że kochając, niczego się nie odmierza.
(Św. Teresa od dzieciątka Jezus)