1. Całym sercem dziękuję kołom różańcowym za bezinteresowną pracę przy porządkowaniu naszego kościoła i parafialnej posesji. Dziękuję pragnącej zachować anonimowość parafiance za ufundowanie ławek do groty NMP.

2. W sierpniu, z racji na obchodzone w tym miesiącu wielkie narodowe rocznice i nasze wady narodowe Episkopat Polski zachęca do trzeźwości.

3. Przed tygodniem ofiarą 3442,25 zł. wsparliśmy Katolicki Uniwersytet Lubelski i Centrum Pastoralno-Katechetyczne naszej Archidiecezji.

4. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2017. Zachęcamy, by już dziś przypomnieć przyszłoroczne rocznice śmierci naszych bliskich, jubileusze małżeńskie, imieniny czy urodziny w które naszym bliskim chcielibyśmy ofiarować bezcenny dar, jakim jest sprawowana w ich intencji Eucharystia. Można to uczynić w godzinach urzędowania naszej kancelarii i po każdej Mszy św. w zakrystii.

5. Zapraszam do włączenia się w program, dzięki któremu będą docierały do Was Kochani bezpłatne powiadomienia SMS o wydarzeniach związanych z życiem naszej wspólnoty. Ma on na celu ułatwienie komunikacji i jak najszybsze docieranie informacji. Wystarczy wysłać podpisany imieniem i nazwiskiem SMS na nr 791227377 o treści „Parafialne ogłoszenia”, bądź wpisać swój nr telefonu komórkowego oraz imię i nazwisko na kartce, którą znajdziecie na stoliku, przy wyjściu z kościoła.

6. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie niedzielny. Zapraszamy do przyniesienia plonów naszych ogrodów, kwiatów, ziół, by je przedstawić w dziękczynieniu Panu Bogu – źródłu wszelkiego dobra i poświęcić. Tego dnia do puszek przed kościołem będą zbierane ofiary na Archidiecezjalne Radio i.
Tego samego dnia, w Katedrze białostockiej, o godz. 11.00 będzie sprawowana uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, z okazji Święta Wojska Polskiego i 96. rocznicy Cudu nad Wisłą. Mszy Świętej będzie przewodniczyć Arcybiskup Edward Ozorowski.
Msza Święta połączona z obrzędem poświęcenia tegorocznych plonów będzie sprawowana w Uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 14.00 w Katedrze białostockiej. Do udziału w tym nabożeństwie zapraszamy rolników, działkowców, delegacje parafii i innych środowisk z wieńcami dożynkowymi, zespoły ludowe oraz wszystkich, którzy pragną powierzać Bogu problemy polskiej wsi i rolnictwa.

7. Prace remontowe w domu parafialnym w celu dostosowania do potrzeb chrześcijańskiej formacji dzieci, młodzieży i dorosłych sal oraz wyposażenie ich w potrzebne meble i sprzęty, rozpoczną się we wrześniu. Dziękuję tym wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i swoim talentem zaangażowali się w ten projekt. Wciąż czekamy na Siostry i Braci, którzy w jakikolwiek sposób mogliby wesprzeć to dzieło.

8. W naszej wspólnocie witamy ks. Łukasza Borowskiego, który będzie służył nam do końca wakacji oraz przebywających na urlopach. Wszystkim życzymy miłego, przedłużonego o jutrzejsze święto odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.

W tym tygodniu odeszli do Pana: Ryszard Stankiewicz
Ostatnio ochrzczeni: Zofia Jeżakowska
Zapowiedzi przedślubne: Kamil Korbolewski, z parafii tutejszej i Marta Car z prawosławnej parafii Świętego Ducha w Białymstoku, zapowiedź II

2016-VIII-15 poniedziałek – Wniebowzięcie NMP