Przygotowanie do Bierzmowania

PROGRAM FORMACYJNY DLA KANDYDATÓW PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ
DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA
W PARAFII CHRYSTUSA KRÓLA w roku 2018/2019

Terminy spotkań klasy III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej:

15 grudnia

12 stycznia

Odpowiedzialni za przygotowanie: ks. Wojciech i siostra Ignacja

Klasa III gimnazjum – godz. 10:00 (sala w domu parafialnym)

Klasa 8 szkoły podstawowej –  godz. 11:30 (sala w domu parafialnym)

Bierzmowanie odbędzie się 8 czerwca o godz. 18:00

DATA DZIEŃ TYGODNIA RODZAJ SPOTKANIA FORMACYJNEGO
Cały rok wszystkie niedziele i święta Msza święta
Raz w miesiącu Sakrament pokuty
Cały rok formacyjny Sobota raz lub dwa w miesiącu Spotkanie formacyjne wszystkich kandydatów
Wielki Post Piątek po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa

Gorzkie żale

Miesiąc październik i maj Cały tydzień po Mszy św. wieczornej Różaniec i majowe zachęcamy do udziału

Informacje dla Kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania

1. Aby móc przystąpić do sakramentu bierzmowania w parafii p.w. Chrystusa Króla w Białymstoku należy wziąć czynny udział w przygotowaniach obejmujących łącznie 3 lata formacji.
  2. Warunkiem przystąpienia do formacji parafialnej jest regularne uczęszczanie na katechezę szkolną i zgłoszenie się do duszpasterza parafii.
  3. W przypadku gdyby ktoś lekceważył formację parafialną lub szkolną nie będzie dopuszczony do sakramentu bierzmowania.
  4. Jeśli na etapie szkolnej katechezy nie będzie przygotowania katechizmowego, zostanie ono uzupełnione w parafii.
  5. Formacja parafialna kandydatów będzie się odbywała w comiesięcznym cyklu spotkań, oraz podczas nabożeństw okresowych.
  6. Wszystkich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania obowiązują książeczki kandydatów.
  7. Przy comiesięcznej spowiedzi książeczkę dajemy do podpisu bezpośrednio spowiadającemu kapłanowi.