Zbiórka ofiar na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku

<< Powrót do listy wydarzeń
Data wydarzenia: 15 Październik 2017 Czas: Lokalizacja:
Adres:

Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że w odpowiedzi na prośbę Konferencji Episkopatu Meksyku, Kościół w Polsce włącza się w pomoc duchową i materialną poszkodowanym w ostatnim trzęsieniu ziemi w Meksyku organizując Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku –„Kościół w Polsce dla Meksyku”.

Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki postanowił, że taki Dzień Pomocy w Archidiecezji Białostockiej odbędzie w niedzielę, 15 października 2017 roku. Tego dnia w każdej parafii należy przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym  w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Zebrane fundusze należy przekazać na konto Caritas Archidiecezji Białostockiej z dopiskiem „Meksyk”, nr konta bankowego: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 lub do biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32, w terminie do dnia 28 października 2017 roku. Arcybiskup Metropolita prosi, by podczas Mszy Świętych w dniu zbiórki pamiętać o poszkodowanych także w modlitwie dodając odpowiednie wezwanie w modlitwie wiernych.