Pielgrzymka do Ziemi Świętej

<< Powrót do listy wydarzeń
Data wydarzenia: 6 Wrzesień 2017 Czas: Lokalizacja:
Adres:

Zapraszamy do pielgrzymowania śladami Jezusa – 6-13 września 2017 r.

Program:

1 dzień: Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 6.00. Wylot do Tel Awiwu o godz. 09.10. Przylot o godz. 13.55. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień: JEROZOLIMA – BETLEJEM – AIN KAREM
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, kościele św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset ( z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: CEZAREA NADMORSKA  – G. KARMEL – KANA  –  NAZARET
Śniadanie. Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu – miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń.  Obiadokolacja i nocleg w Galilei.
4 dzień: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JORDAN

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Przejazd nad Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: GÓRA TABOR – JERYCHO – MARZE MARTWE – QUMRAN

Śniadanie. Wizyta na Górze Tabor. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym. Qumran. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na obiadokolację i nocleg.
6 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: Kościół Św. Anny, Konwent Ecce Homo, Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego. Przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik, Ściana Płaczu. Obiadokolacja i nocleg.
7 dzień: JEROZOLIMA – BETANIA

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Wizyta w Betanii. Obiadokolacja i nocleg

8 dzień: Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy o godz. 17.15.Przylot o godz. 20.10.