Boże Ciało (procesja eucharystyczna ulicami osiedla)

<< Powrót do listy wydarzeń
Data wydarzenia: Czwartek, 31 Maj 2018 Czas: 10:30 Lokalizacja: Kościół i ulice osiedla
Adres: Parafia Chrystusa Króla w Białymstoku

W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00.

O godz. 10.30 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszego osiedla, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. Procesja przejdzie ulicami: Niedźwiedzią, Żurawią, Sarnią, Sokolą, Łabędzią, Wilczą i Niedźwiedzią. Niech udekorowane domy będą świadectwem naszej wiary w Boga obecnego pod postacią chleba i wina. Dziękujemy tym, którzy podjęli służbę przygotowania ołtarzy procesyjnych.